Açıklama

Rodenstock progresif cam fiyatlarını öğrenmek için lütfen reçetenizi bize  iletişim numaranız ile beraber mail olarak gönderin en kısa sürede fiyatlandıralım.Mail adresimiz info@ckoptik.com

Progressive cam detayları

Bu camların farklı isimleri vardır, multifokal, varifokal, PAL, çok odaklı camlar…vb.

Progressive Cam Nedir?

Bu camlari gözlükleri değiştirme gereksinimi olmaksızın her mesafeyi net görmeyi sağlayan camlardır.Bifokal ve trifokal camlara alternatif olarak tasarlanmışlardır, 40 yaşın üzerinde olup, yaşa bağlı olarak yakın görüşte sıkıntı çekmeye başlayan kişiler için uygundur.

Nasıl Kullanılır?

Camın üst kısmından alt kısmına doğru inen koridor/kanal boyunca farklı ve aşağı doğru artan dereceler bulunur. Bu koridor, gözlük kullanıcısının karşıya bakarak uzaktaki nesneleri net görmesini, aşağı doğru hafif bir baş hareketiyle orta mesafeyi net görmesini, başını ve gözlerini aşağı doğru kaydırarak da yakın nesneleri net görmesini, okuyabilmesini tek bir gözlükle sağlar.

Avantajları nelerdir?

Progressive camlarda farklı alan geçişleri cam yüzeyinden görülemez, bifokal camlardaki gibi camın dışından görünen küçük pencere gibi bölümler olmaz, bu da camın estetik duruşunu arttırır. Bu durum, aynı zamanda kullanıcının farklı mesafelere bakarken görüntü atlaması yaşamasının önüne geçer ve dolayısıyla net görüşe adaptasyonu kolaylaştırır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Rodenstock progresif cam fiyatları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 4 =