Prizmatik gözlük cam fiyatları

çift görme prizmatik gözlük,prizma gözlük diplopi disleksi,prizmatik gözlük cam fiyatları,prizmatik gözlük camı çeşitleri,prizmatik lens çeşitleri,prizmatik lenslerin özellikleri,prizmatik cam şaşılık nistagmus,fresnel prizma gözlük camı fiyatları,fresnel prizma lens nedir,prizmatik gözlük camları sgk ücreti,prismatic gözlük özelliği ne,prizmatik gözlük reçetesi,prizmatik gözlük camları göz kayması,prizma etkisi,fresnel lens fiyat,prizmatik etki nedir,prizmatik lenslerin tanımı,prizma gözlük fiyatları,diplopi çift görme rahatsızlığı tedavisi,yansımalı görme,Ani göz kayması çift görme,göz titremesi,pandüler konjenital nistagmus,pendular nystagmus,

Açıklama

SATIN ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ MAĞAZA AYNI ZAMANDA WHATSAPP NUMARALARIMIZLA İLETİŞİME GEÇİP SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.

BAĞDAT CADDESİ: 0216 385 43 85  Whatsapp https://wa.me/902163854385

NİŞANTAŞI: 0212 232 24 99    Whatsapp  https://wa.me/902122322499

PRİZMATİK GÖZLÜK CAMI SATIN ALMAK İÇİN MAĞAZAMIZLA İLETİŞİME GEÇİNİZ.

 

NOT:İSTANBUL DIŞI ŞEHİRLERE GÖZLÜK MONTAJ HİZMETİ SAĞLANMAKTADIR.

 

Fresnel Prizma ve Optik Folyolar 
 
Gözlük camına yapıştırılan ince fresnel ve göz kapama folyolarının kullanım alanları
 
Gözlükçülükte folyolar çok amaçlı kullanılmaktadır. Uzun süreli değişken tedaviler bu yöntemle gerçekleşebilir, örneğin şaşılık, ambyopi, diabet hastalığı ve postoperatif göz kusurlarında bu yöntem diğer seçeneklere göre daha ekonomik uygulanabilir. 
 
Özellikle çocuklarda şaşılık ve buna bağlı olarak ambliyopi, folyo ile uygulanan optik düzeltmeler için en önemli kullanım alanıdır. Çocuklarda erken yaşta tedavi ile büyük başarılar elde edilmektedir ve ömür boyu kalabilecek göz kusurlarını önlemek bu şekilde mümkündür. Folyolarda kullanılan hammadde, her zaman esnek bir plastik materiyeldir. Adhesiv (yapışkan) özelliği sayesinde gözlük camlarına mükemmel bir şekilde yapışır. Uygulama da tüm folyo tiplerinde aynıdır: Plastik folyoyu çok basit bir şekilde bir makas ile kesebilirsiniz. Optik folyolarında tüm çeşitlerde ister 3M , Press on , veya diğer markalar olsun, camın iç yüzeyine uygulanır ve her zaman folyoda bulunan düz yüzey (pürüzsüz taraf) cama yapıştırılır.
 
Cam modeli folyonun üzerine kalemle çizilebilir. Kullanılan kalemin kesinlikle kolay silinebilir olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü çıkmaz kalemler ancak alkol ile veya aseton ile silinebilir ve bu sıvılar ise folyoyu bozar veya matlaştırır. 
 
Folyonun üzeri kalemle işaretlendikten sonra, titizce kesilir. Folyo, kesinlikle cam modelinden daha büyük olmamalı ve çerçeveye değmemelidir. Büyüklük ve model doğru ise gözlük camı temizlenir ve folyo düz tarafı ile – ılık su altında – camın üzerine yerleştirilir. 
 
Daha sonra folyo ve cam arasında kalan su, üzerine bastırılarak çıkartılır ve daha sonra tüy bırakmaz bir bez ile kurulanır. Gözlük camı ile folyo arasındaki birleşme gücü, folyonun sabit kalmasını ve cam üzerinden kaymamasını sağlar.
Prizmatik Folyolar farklı şaşılık tedavilerinde kullanılır. Fransız mühendis Augustin Fresnel 1822 de şu açıklamayı yaptı : “Bir prizmanın kırılma açısı yalnızca materiyelin kırılma indisi ve prizmanın açısı ile ilintilidir. Prizmanın kalınlığından bağımsızdır”.
 
Fresnel’ in belirttiği  prensip şunu gösteriyor: Bu folyolar inceliği sayesinde prizma değerini göstermemektedir. Gözlük camlarında ise, prizmanın diyoptrisine göre kalınlık oluşabilir. Ancak ikisinin de avantajlı ve dezavantajlı durumları vardır. Eğer kişinin prizma diyoptrisi, reçetesi sık değişiyorsa (özellikle çocuklarda) Fresnel folyosu kullanmak daha avantajlı olabilir.  Diğer durumlarda ise, inceltilmiş gözlük camları da rahatlıkla kullanılabilir. 
 
Fresnel’in prensibine göre folyoya dikkatı baktığınızda bir çok küçük prizma üçgenlerini yanyana sıralanmış şekilde görürsünüz. Bu şekilde istenilen toplam prizma değeri ince bir folyoda dahi uygulanabilir.
Fresnel Prizması ve taban yönü
Fresnel Prizmaların tabanları istenilen yönde gözlük camının üzerine uygulanabilir.
Tedavi esnasında olması gereken sistematik prizma değeri değişimleri de böylece çok kolay ve ekonomik bir şekilde uygulanabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Prizmanın düz tarafı gözlük camına temas edecek şekilde yerleştirilmeli ve doğru taban yönüne mutlaka dikkat edilmelidir.
Fresnel prizmaları 1 cm/m – den 40 cm/m (prizma diyoptrisi) olarak üretilmektedir.
Fresnel Prizması geçici olarak ekonomik bir çözümdür, ancak görme kalitesi gözlük camındaki gibi net değildir ve bulanık görmeye sebep olabilir. Bu nedenle uzun kullanımda özellikle prizmatik gözlük camı tavsiye edilmelidir, böylece daha iyi optik kalite elde edilir ve net görme sağlanabilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Prizmatik gözlük cam fiyatları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram
web tasarım halı yıkama sineklik